SLLP23-1190P55
DigiKey Part Number
2170-SLLP23-1190P55-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLP23-1190P55
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand
Category
Protective Height
1190mm
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Voltage - Supply
24VDC
Protection
Finger/Hand
Base Product Number
Detection Capability
23mm