SLLR23-1050-S
DigiKey Part Number
2170-SLLR23-1050-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLR23-1050-S
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand Receiver Only
Category
Protective Height
1.05m
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger/Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
23mm