SLLVP23-1050
DigiKey Part Number
2170-SLLVP23-1050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLVP23-1050
Description
LIGHT CURTAIN HAND 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 23mm Hand
Category
Protective Height
1050mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 8.0m
Series
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Protection
Hand
Base Product Number
Detection Capability
23mm