VSM-2M5APD10-2M
DigiKey Part Number
2170-VSM-2M5APD10-2M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VSM-2M5APD10-2M
Description
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Detailed Description
Diffuse Optical Sensor 0.394" (10mm) PNP - Light-ON
Output Configuration
PNP - Light-ON
Connection Method
Cable
Diffuse
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
0.394" (10mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 65°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V