VSM-2M5APD10-Q7
DigiKey Part Number
2170-VSM-2M5APD10-Q7-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VSM-2M5APD10-Q7
Description
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Detailed Description
Diffuse Optical Sensor 0.394" (10mm) PNP - Light-ON
Output Configuration
PNP - Light-ON
Packaging
Bag
Connection Method
Connector
Ingress Protection
IP67, IEC
Operating Temperature
-25°C ~ 65°C
Sensing Distance
0.394" (10mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
10V ~ 30V