VSM-2M5APD100-2M
DigiKey Part Number
2170-VSM-2M5APD100-2M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VSM-2M5APD100-2M
Description
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Detailed Description
Diffuse Optical Sensor 3.937" (100mm) PNP - Light-ON
Output Configuration
PNP - Light-ON
Connection Method
Cable
Diffuse
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
3.937" (100mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 65°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V