VSM-2M5RPR500-2M
DigiKey Part Number
2170-VSM-2M5RPR500-2M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VSM-2M5RPR500-2M
Description
VSM-2 SERIES: 5 MM THREADED BARR
Detailed Description
Through-Beam Optical Sensor 19.685" (500mm) PNP - Dark-ON
Output Configuration
PNP - Dark-ON
Connection Method
Cable
Sensing Method
Through-Beam
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
19.685" (500mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 65°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V