WLB32ZC285QM
DigiKey Part Number
2170-WLB32ZC285QM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB32ZC285QM
Description
WLB32 WORK LIGHT BAR; NO SWITCH;
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 11.22" (285.0mm) 90 ~ 264VAC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
90 ~ 264VAC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Cascadable
Series
Housing Material
Polycarbonate (PC)
Packaging
Box
Termination Style
Connector
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 45°C
Illumination Color
White
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Luminous Flux
750lm
Lens Type
Flat, Diffused
Length
11.22" (285.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.26" x 1.81" (32.0mm x 46.0mm)