WLB92ZC550PBQMB
DigiKey Part Number
2170-WLB92ZC550PBQMB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB92ZC550PBQMB
Description
WORK LIGHT DIMMABLE 550MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 21.65" (550.0mm) 120VAC Tubular, Diffused
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WLB92ZC550PBQMB Models
Category
Features
Cascadable, Dimmable, On/Off Switch
Termination Style
Connector
Operating Temperature
-35°C ~ 50°C
Illumination Color
White, Cool
Luminous Flux
3510lm
Length
21.65" (550.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
120VAC