WLB92ZCWW550PBQMB
DigiKey Part Number
2170-WLB92ZCWW550PBQMB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLB92ZCWW550PBQMB
Description
WLB92 WORK LIGHT BAR; SWITCHED O
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Warm 21.65" (550.0mm) 120VAC Tubular, Diffused
Operating Temperature
-35°C ~ 50°C
Illumination Color
White, Warm
Luminous Flux
3510lm
Length
21.65" (550.0mm)
Profile (W x H)
3.82" x 4.09" (97.0mm x 104.0mm)
Base Product Number
Voltage - Supply
120VAC