WLS27CWGRYB5-0285HS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27CWGRYB5-0285HS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27CWGRYB5-0285HS24Q
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White, Yellow 11.22" (285.0mm) 24VDC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
24VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Cascadable
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White, Yellow
Ingress Protection
IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
100lm Blue, 320lm Green, 148lm Red, 520lm White, 456lm Yellow
Lens Type
Flat, Diffused
Length
11.22" (285.0mm)
Approval Agency
CE, cULus
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia