0678H0630-02 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0678H0630-02 |
Description | FUSE BRD MNT 630MA 250VAC 125VDC |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 630 mA 250 V 125 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0678H0630-02 Models |
Category | Voltage Rating - DC |
Mfr | Package / Case |
Series | Breaking Capacity @ Rated Voltage 300A AC, 2kA DC |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Melting I²t 0.06 |
Part Status Active | Approval Agency AEC-Q200, cURus |
Mounting Type Surface Mount | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Fuse Type | Size / Dimension 0.386" L x 0.120" W x 0.120" H (9.80mm x 3.05mm x 3.05mm) |
Current Rating (Amps) | DC Cold Resistance 0.54 Ohms |
Voltage Rating - AC 250 V |