0678L9100-02 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 0678L9100-02 |
Description | FUSE BRD MT 10A 250VAC 72VDC SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 A 250 V 72 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 2-SMD, Square End Block |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 0678L9100-02 Models |
Category | Voltage Rating - DC |
Mfr | Response Time Medium Blow |
Series | Package / Case |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A AC, 130A DC |
Part Status Active | Melting I²t 50.0 |
Mounting Type Surface Mount | Approval Agency AEC-Q200, cURus |
Fuse Type | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.386" L x 0.120" W x 0.125" H (9.80mm x 3.05mm x 3.18mm) |
Voltage Rating - AC 250 V | DC Cold Resistance 0.0056 Ohms |