GP3004SF-0.125-01-0918 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Bergquist
In Stock: 0
Thermal Pad Gray 457.20mm x 228.60mm Rectangular Tacky - One Side
GP3004SF-0.125-01-0918
DigiKey Part Number
211-GP3004SF-0.125-01-0918-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP3004SF-0.125-01-0918
Description
THERM PAD 457.2X228.6MM GRAY
Customer Reference
Detailed Description
Category
Material
Non-Silicone
Manufacturer
Bergquist
Adhesive
Tacky - One Side
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
Gray
Part Status
Last Time Buy
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Usage
Thermally Conductive
Shelf Life
270 Days
Type
Gap Filler Pad, Sheet
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
77°F (25°C)
Outline
457.20mm x 228.60mm
Base Product Number
Thickness
0.125" (3.18mm)