UHF3-2.500-Y-67
DigiKey Part Number
492-UHF3-2.500-Y-67-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UHF3-2.500-Y-67
Description
UNIBODY HIGH FLEX, IP 67, 3MM LI
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Clear Flexible 2.5" (63.5mm) Board/Panel Mount, Press Fit
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Flexible 2.5" (63.5mm)
Packaging
Bag
Mounting Type
Board/Panel Mount, Press Fit
Part Status
Active
Lens Style
Round with Domed Top
Color
Clear
Lens Size
3.55mm