3224W-1-223E
DigiKey Part Number
118-3224W-1-223ETR-ND - Tape & Reel (TR)
118-3224W-1-223ECT-ND - Cut Tape (CT)
118-3224W-1-223EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3224W-1-223E
Description
TRIMMER 22K OHM 0.25W J LEAD TOP
Detailed Description
22 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Top Adjustment
EDA/CAD Models
3224W-1-223E Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance
22 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Tolerance
±10%