3269X-1-104GLF
DigiKey Part Number
3269X-1-104GLFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3269X-1-104GLFCT-ND - Cut Tape (CT)
3269X-1-104GLFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3269X-1-104GLF
Description
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW SIDE
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 12.0 Turn Side Adjustment
EDA/CAD Models
3269X-1-104GLF Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Resistance
100 kOhms
Termination Style
Gull Wing
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)
Tolerance
±10%