4308R-102-104LF
DigiKey Part Number
4308R-2-104LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4308R-102-104LF
Description
RES ARRAY 4 RES 100K OHM 8SIP
Detailed Description
100k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
EDA/CAD Models
4308R-102-104LF Models
Power Per Element
300mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
100k
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C