4606X-102-472LF
DigiKey Part Number
4606X-2-472LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4606X-102-472LF
Description
RES ARRAY 3 RES 4.7K OHM 6SIP
Detailed Description
4.7k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 3 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
EDA/CAD Models
4606X-102-472LF Models
Category
Power Per Element
300mW
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
4.7k
Size / Dimension
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)