4608X-101-223LF
DigiKey Part Number
4608X-1-223LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4608X-101-223LF
Description
RES ARRAY 7 RES 22K OHM 8SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4608X-101-223LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
8-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
8-SIP
Resistance (Ohms)
22k
Size / Dimension
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)