4611X-101-222LF
DigiKey Part Number
118-4611X-101-222LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4611X-101-222LF
Description
RES ARRAY 10 RES 2.2K OHM 11SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 10 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 11-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4611X-101-222LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
11-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
11-SIP
Resistance (Ohms)
2.2k
Size / Dimension
1.098" L x 0.098" W (27.89mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)