CAY10-221J4LF
DigiKey Part Number
CAY10-221J4LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CAY10-221J4LFCT-ND - Cut Tape (CT)
CAY10-221J4LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY10-221J4LF
Description
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 0804
Detailed Description
220 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
CAY10-221J4LF Models
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
220
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)