CAY10A-222J4LF
DigiKey Part Number
118-CAY10A-222J4LFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CAY10A-222J4LFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CAY10A-222J4LFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAY10A-222J4LF
Description
RES ARR 4 RES 2.2K OHM 0804
Detailed Description
2.2k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±250ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
CAY10A-222J4LF Models
Category
Power Per Element
63mW
Temperature Coefficient
±250ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Resistance (Ohms)
2.2k
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0804
Number of Resistors
4
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)