CDSOD323-T24C-DSL
DigiKey Part Number
CDSOD323-T24C-DSLTR-ND - Tape & Reel (TR)
CDSOD323-T24C-DSLCT-ND - Cut Tape (CT)
CDSOD323-T24C-DSLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOD323-T24C-DSL
Description
TVS DIODE 24VWM 56VC SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
56V (Typ) Clamp 6A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Power - Peak Pulse
350W
Capacitance @ Frequency
3pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
56V (Typ)
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6A (8/20µs)