CDSOT23-T15LC
DigiKey Part Number
118-CDSOT23-T15LCTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CDSOT23-T15LCCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CDSOT23-T15LCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDSOT23-T15LC
Description
TVS DIODE 15VWM 30VC SOT23-3
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30V Clamp 17A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3
EDA/CAD Models
CDSOT23-T15LC Models
Category
Power - Peak Pulse
500W
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
5pF @ 1MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
30V
Base Product Number
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
17A (8/20µs)