CDSOT23-T15LC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDSOT23-T15LC |
Description | TVS DIODE 15VWM 30VC SOT23-3 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30V Clamp 17A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOT-23-3 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CDSOT23-T15LC Models |
Category | Power - Peak Pulse 500W |
Mfr | Power Line Protection Yes |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications General Purpose |
Part Status Active | Capacitance @ Frequency 5pF @ 1MHz |
Type Zener | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V | Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 17A (8/20µs) |