CWM0612QFX-1002ELF
DigiKey Part Number
118-CWM0612QFX-1002ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CWM0612QFX-1002ELF
Description
WIDERES 0612 10KR 1% 1W TC100
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)