DR221-333AE
DigiKey Part Number
DR221-333AETR-ND - Tape & Reel (TR)
DR221-333AECT-ND - Cut Tape (CT)
DR221-333AEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR221-333AE
Description
CMC 33UH 200MA 2LN SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 200mA DCR 270mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DR221-333AE Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
270mOhm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Voltage Rating - AC
100V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.197" L x 0.130" W (5.00mm x 3.30mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.130" (3.30mm)
Inductance @ Frequency
33 µH @ 10 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 Flat Lead
Current Rating (Max)
200mA