MF-MSMF075/33X-2
DigiKey Part Number
118-MF-MSMF075/33X-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
118-MF-MSMF075/33X-2CT-ND - Cut Tape (CT)
118-MF-MSMF075/33X-2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF-MSMF075/33X-2
Description
PTC RESETTABL 0.75A 33V SMD 1812
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 800 mA Ih Surface Mount 1812 (4532 Metric), Concave
Category
Resistance - Initial (Ri) (Min)
110 mOhms
Manufacturer
Bourns Inc.
Resistance - Post Trip (R1) (Max)
400 mOhms
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Type
Polymeric
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Max
33V
Package / Case
1812 (4532 Metric), Concave
Current - Hold (Ih) (Max)
800 mA
Size / Dimension
0.181" L x 0.128" W (4.60mm x 3.24mm)
Current - Trip (It)
1.5 A
Thickness (Max)
0.063" (1.60mm)
Current - Max
20 A