SDE0403A-3R3M
DigiKey Part Number
SDE0403A-3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
SDE0403A-3R3MCT-ND - Cut Tape (CT)
SDE0403A-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDE0403A-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 2A 86 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 2 A 86mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDE0403A-3R3M Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
86mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
64MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.157" W (4.50mm x 4.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.138" (3.50mm)
Current - Saturation (Isat)
2.5A