SDR1006-681KL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDR1006-681KL |
Description | FIXED IND 680UH 280MA 2.25 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 280 mA 2.25Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SDR1006-681KL Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 2.25Ohm Max |
Series | Q @ Freq 12 @ 796kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 2.1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.386" L x 0.386" W (9.80mm x 9.80mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.228" (5.80mm) |
Current - Saturation (Isat) 650mA | Base Product Number |