SPB1007-R30M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPB1007-R30M |
Description | FIXED IND 300NH 61A 0.35 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 300 nH Shielded Inductor 61 A 0.35mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPB1007-R30M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 35A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 0.35mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.413" L x 0.315" W (10.50mm x 8.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm) |