SRF0905A-250Y
DigiKey Part Number
SRF0905A-250YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905A-250YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0905A-250YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0905A-250Y
Description
CMC 25UH 1A 2LN 600 OHM SMD
Detailed Description
25 µH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 20 MHz 1A DCR 160mOhm
EDA/CAD Models
SRF0905A-250Y Models
Category
Current Rating (Max)
1A
DC Resistance (DCR) (Max)
160mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.248" (6.30mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 20 MHz
Inductance @ Frequency
25 µH @ 1 kHz