SRF3216-261Y
DigiKey Part Number
118-SRF3216-261YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF3216-261YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF3216-261YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3216-261Y
Description
CMC 300MA 2LN 260 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 260 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 450mOhm
EDA/CAD Models
SRF3216-261Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
450mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
260 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
300mA