SRF3216A-102Y
DigiKey Part Number
SRF3216A-102YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF3216A-102YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF3216A-102YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3216A-102Y
Description
CMC 230MA 2LN 1 KOHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 230mA DCR 1Ohm
EDA/CAD Models
SRF3216A-102Y Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
230mA