SRF4530A-510Y
DigiKey Part Number
118-SRF4530A-510YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF4530A-510YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF4530A-510YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4530A-510Y
Description
CMC 51UH 230MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3.5 kOhms @ 10 MHz 230mA DCR 1Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Impedance @ Frequency
3.5 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max)
230mA