SRF4530A-510YH
DigiKey Part Number
118-SRF4530A-510YHTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF4530A-510YHCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF4530A-510YHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4530A-510YH
Description
CMC 51UH 230MA 2LN 3.5KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3.5 kOhms @ 10 MHz 230mA DCR 1Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Manufacturer
Bourns Inc.
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
3.5 kOhms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
51 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
230mA