SRF4532TA-231Y
DigiKey Part Number
118-SRF4532TA-231YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF4532TA-231YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF4532TA-231YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4532TA-231Y
Description
CMC 0.85UH 230 OHM 3.5A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
850 nH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 230 Ohms @ 100 MHz 3.5A DCR 50mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
230 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency
850 nH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
3.5A