SRF4532TA-282Y
DigiKey Part Number
118-SRF4532TA-282YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF4532TA-282YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF4532TA-282YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF4532TA-282Y
Description
CMC 10UH 2800 OHM 0.9A SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.8 kOhms @ 100 MHz 900mA DCR 350mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
2.8 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
10 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
900mA