SRF7035A-132Y
DigiKey Part Number
118-SRF7035A-132YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF7035A-132YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF7035A-132YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF7035A-132Y
Description
CMC 10.4UH 2.5A 2LN 1.3KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.4 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.3 kOhms @ 100 MHz 2.5A DCR 25mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
25mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Impedance @ Frequency
1.3 kOhms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency
10.4 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2.5A