SRF7035A-701Y
DigiKey Part Number
118-SRF7035A-701YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF7035A-701YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF7035A-701YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF7035A-701Y
Description
CMC 7UH 4A 2LN 700OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 4A DCR 15mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz
Inductance @ Frequency
7 µH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
4A