SRF9005A-202Y
DigiKey Part Number
118-SRF9005A-202YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF9005A-202YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF9005A-202YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF9005A-202Y
Description
IND SHLD 2000 UH 50% 0.6A
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3 kOhms @ 5 MHz 600mA DCR 420mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
420mOhm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Impedance @ Frequency
3 kOhms @ 5 MHz
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Inductance @ Frequency
2 mH @ 100 kHz
Current Rating (Max)
600mA