SRN3010BTA-220M
DigiKey Part Number
118-SRN3010BTA-220MTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRN3010BTA-220MCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRN3010BTA-220MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRN3010BTA-220M
Description
FIXED IND 22UH 700MA 912 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 912mOhm Max 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRN3010BTA-220M Models
Category
DC Resistance (DCR)
912mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 1MHz
Series
Frequency - Self Resonant
25MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
3010
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Saturation (Isat)
500mA
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)