SRN3015C-220M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRN3015C-220M |
Description | FIXED IND 22UH 1A 540 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Semi-Shielded Inductor 1 A 540mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 540mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 15 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 20MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 3015 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 680mA | Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm) |