SRP5030WA-4R7M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP5030WA-4R7M |
Description | FIXED IND 4.7UH 5.2A 57 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Inductor 5.2 A 57mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP5030WA-4R7M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 57mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 22MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 165°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.217" L x 0.207" W (5.50mm x 5.25mm) |
Current - Saturation (Isat) 4.5A | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |