SRP6030WA-6R8M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP6030WA-6R8M |
Description | FIXED IND 6.8UH 5.2A 46.2 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Inductor 5.2 A 46.2mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | DC Resistance (DCR) 46.2mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 20 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 17MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 165°C |
Inductance | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Tolerance ±20% | Mounting Type Surface Mount |
Current Rating (Amps) | Package / Case Nonstandard |
Current - Saturation (Isat) 6.1A | Size / Dimension 0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm) |
Shielding Shielded | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |