TBU-DT065-500-WH
DigiKey Part Number
118-TBU-DT065-500-WHCT-ND - Cut Tape (CT)
118-TBU-DT065-500-WHDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBU-DT065-500-WH
Description
SURGE SUPP TBU DL 500MA 650V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Overvoltage/Surge Protection IC 650V Internal Switch 4-DFN (5x5)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TBU-DT065-500-WH Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Circuits
2
Manufacturer
Bourns Inc.
Applications
Ethernet
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
4-VDFN Exposed Pad
Part Status
Active
Supplier Device Package
4-DFN (5x5)
Voltage - Clamping
650V
Voltage - Working
300V