M49165B021000G
M49165B021000G
M49165B021000G
DigiKey Part Number
59-M49165B021000G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M49165B021000G
Description
MAX CLIP HEATSINK
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink TO-126, TO-220, TO-247 Aluminum Board Level, Vertical
Category
Shape
Rectangular, Fins
Mfr
Length
1.650" (41.91mm)
Series
Width
0.866" (22.00mm)
Packaging
Bulk
Fin Height
1.260" (32.00mm)