VM800B35A-BK
DigiKey Part Number
768-1192-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VM800B35A-BK
Description
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 3.5"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color SPI, USB 3.5" (88.90mm) 320 x 240 (QVGA)
Category
Diagonal Screen Size
3.5" (88.90mm)
Manufacturer
Bridgetek Pte Ltd.
Viewing Area
82.90mm W x 70.30mm H