CNY17-4-060E is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Semiconductor Opto Division
In Stock: 620
LITEON
In Stock: 1,879
CNY17-4-060E
DigiKey Part Number
CNY17-4-060E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNY17-4-060E
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Voltage - Output (Max)
70V
Current - Output / Channel
150mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.4V
Current - DC Forward (If) (Max)
60 mA
Vce Saturation (Max)
300mV
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Min)
160% @ 10mA
Current Transfer Ratio (Max)
320% @ 10mA
Package / Case
6-DIP (0.300", 7.62mm)